Marek F., biznesmen zamieszany w aferę podsłuchową zatrzymany

O zatrzymaniu Marka F., jednego z podejrzanych w "aferze taśmowej, podało w środę Radio ZET. Informację potwierdziła PAP prok. Monika Lewandowska. Powiedziała, że zatrzymano Marka F., Krzysztofa Sz. i Piotra Z. w sprawie korupcyjnej. Nie podała szczegółów; zapowiedziała, że może będą one znane pod koniec dnia.

W oświadczeniu dla mediów F. podał, że w środę rano do jego domu weszli funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Dokonali przeszukania oraz doprowadzili go do prokuratury. Dodał, że zarzuty, które mu postawiono, są zagrożone karą do 3 lat więzienia i dotyczą większej liczby osób. - Uważam swój udział w tej sprawie jako kolejne nieporozumienie - oświadczył zatrzymany. Dodał, że liczy, iż zostanie ona jak najszybciej wyjaśniona.

W sprawie tzw. afery taśmowej jest obecnie prowadzonych pięć postępowań. Główne - dotyczące nagrywania, a potem upublicznienia rozmów nagranych w dwóch warszawskich restauracjach - toczy się w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. W czerwcu 2014 r. prokuratura postawiła zarzuty zlecania podsłuchów biznesmenom Markowi F. i Krzysztofowi Rybce oraz Łukaszowi N. i Konradowi L. – kelnerom pracującym w restauracjach, w których dokonywano podsłuchów. Zatrzymany nie przyznał się do tych zarzutów i zapewniał, że jest niewinny.

(PAP)