Grupiński: chcemy dalej współpracować z Bronisławem Komorowskim

Grupiński: chcemy dalej współpracować z Bronisławem Komorowskim
PAP/Tomasz Gzell

Grupiński podkreślił przemawiając na początku posiedzenia, że posłowie PO spotykają się z prezydentem Komorowskim, by "podziękować za trud kampanii". "Za to, co wspólnie zrobiliśmy w ostatnim czasie, (...) za włożone serce w kampanię i wszystko, czego prezydent Komorowski był wzorem i przykładem" - mówił Grupiński.

 

"Jesteśmy ludźmi, którzy chcą dalej z panem prezydentem współpracować, zmieniać Polskę w przyszłości. Nic się nie kończy, wszystko się zaczyna, wszystko przed nami" - powiedział szef klubu PO.

 

"Zebraliśmy się dzisiaj, żeby podziękować za pięć lat dobrej prezydentury Bronisława Komorowskiego, pięć lat pracy dla Polski i Polaków, lata pracy na rzecz miejsca Polski w Europie i pracy na rzecz mądrej polityki historycznej" - powiedziała Kopacz.

 

Jak oceniła, kiedy opadną emocje po wyborach prezydenckich, politycy i obywatele będą pamiętać prezydenturę Komorowskiego jako czas "spokoju, rozsądku i umiarkowania". "Będą też pamiętać ten czas, jako dobrą współpracę z rządem, jako unikanie konfliktów i to co najważniejsze dla Polaków i dla nas polityków: jako czas budowania zgody" - mówiła szefowa rządu.

 

"Dzisiaj jest dobry moment, żeby podziękować ośmiu milionom ludzi, tym którzy zagłosowali na Bronisława Komorowskiego, jak widzicie nie jest nas tak mało, jest nas całkiem sporu" - podkreśliła premier.

 

Przemówienie Kopacz było kilkakrotnie przerywane oklaskami i okrzykami: "dziękujemy, dziękujemy".

 

(PAP)