Komorowski: musimy przygotować się do bitwy

Prezydent przypomniał, że złożył gratulacje swojemu kontrkandydatowi - prezydentowi elektowi Andrzejowi Dudzie. Podkreślił, że trzeba życzyć mu powodzenia, tak jak "każdemu, kto dźwiga ciężar odpowiedzialności" za kraj.

 

Prezydent dziękował Platformie za poparcie; przypominał, że "łączy ich wspólnota drogi i celu", którą jest "obrona drogi polskiej wolności".

 

"Pragnę powiedzieć, że z punktu widzenia ludzi, którzy maszerują drogą polskiej wolności, mamy prawo niepokoić się tym, co może nastąpić, mamy obowiązek przygotowywania się do tej następnej wielkiej bitwy, bitwy demokratycznej, jaką będą kolejne wybory parlamentarne" - mówił Komorowski.

 

Jak zaznaczył, właśnie wybory będą "zasadniczym momentem, zasadniczą walką o to, czy wspólnie obronimy drogę polskiej wolności, czy wspólnie dojdziemy do celu, jakim jest Polska nastawiona na modernizację, szanująca wolności obywatelskie, Polska szanująca fakt, że jest członkiem wspólnoty europejskiej".

 

"To jest nasz cel: potwierdzenie racji funkcjonowania Polski, która od 26 lat maszeruje drogą poprzez polską wolność" - podkreślił prezydent.

 

(PAP)