Piękniej w Sejmie i Radzie Ministrów. Metamorfozy kobiet polityki

Nie od dziś wiadomo, że polskie kobiety uchodzą za najpiękniejsze na świecie. Do tej pory temat mody i urody był jednak omijany w sejmowych korytarzach. Na szczęście - to już przeszłość. Polskie kobiety parające się polityką postanowiły pokazać, że władza chodzi w parze z urodą. Wystarczy zobaczyć efekt kilku 

 
Po objęciu ważnych funkcji w sejmie i rządzie nie do poznania zmieniły się m.in. premier Ewa Kopacz, Elżbieta Bieńkowska, czy była już posłanka - aktualnie gwiazda Bollywood - Anna Kalata. Plotkarskie media zachwycają się metamorfozami kobiet w polityce, a one same z zainteresowania się cieszą, choć - próbują pozostać skromne. - Każda ma swój styl, każda swoją wizję makijażu, i bardzo dobrze. Mówi się dobrze o kobietach w polityce i my się z tego bardzo cieszymy - powiedziała Elżbieta Radziszewska. - Staramy się stosownie do funkcji jakoś wyglądać, trudno sobie wyobrazić, żeby posłanka przychodziła do sejmu w klapkach, czy swobodnym t-shircie - dodała jej partyjna koleżanka Ligia Krajewska.
 
Posłowie płci męskiej nie pozostają obojętni na wdzięki pań. - Mnie się podobają nasze panie, chodzą ładnie ubrane - przyznał Stefan Niesiołowski.
 
Czasem w ich wypowiedziach można wyczuć nutkę złośliwości. Tak było w przypadku Wincentego Elsnera, komentującego metamorfozę Ewy Kopacz po objęciu przez nią funkcji premier. - Ona ma jakieś botoksy, nie ma w ogóle mimiki, jak się przyjrzeć - mówił poseł SLD.
 
Stefana Niesiołowskiego zwrócił kiedyś uwagę na metamorfozę Beaty Szydło, która rozkwitła jako szefowa sztabu Andrzeja Dudy. - Komentowanie koloru szminki Beaty Szydło przekracza moje możliwości, normalnie Evita Peron się w grobie przewraca, bo zdystansowała ją pod każdym względem ta charyzmatyczna przywódczyni PiS Beata Szydło - powiedział polityk.
 
Zdaniem ekspertów kobiety w polityce rzeczywiście prezentują się coraz lepiej. Ale jest jeszcze sporo do dopracowania. - Jakaś fajna torebka, okulary, szal - z dodatkami mogłyby trochę bardziej zaszaleć - skomentowała Nina Grudzińska, stylistka.
 
Wszystko jest jednak na dobrej drodze więc czekamy na więcej. Potencjał jest, a w niektórych przypadkach wystarczy tylko nieco popracować nad stylem.