Playboy kończy z golizną. Magazyn zmienia format

Roznegliżowane panie i odważne sesje - to nieodłączne elementy magazynu "Playboy". Wszystko ma swój kres. Szefowie magazynu planują zmianę formatu - ma być mniej negliżu. Sylwia Nowak to popularna modelka, aktorka i blogerka lifestylowa, która była na rozkładówce Playboya. Zdjęcia dla popularnego magazynu, były przełomem w jej karierze. Jak mówi na przebieg tamtej sesji zdjęciowej miała cały czas wpływ. - Nie musiałam pokazywać wszystkiego w magazynie, było tyle nagości żebym ja czuła się dobrze, ale żeby to też było interesujące dla oka magazynu. Te zdjęcia mają być sztuka, one mają być ciekawe w inny sposób, nie do końca pokazując samą goliznę - przyznała Sylwia.
 
Nagie zdjęcia nie są dzisiaj  niczym wyjątkowym. Nie przyciągają już czytelników tak, jak kilkanaście lat temu. - Myślę, że pismo będzie tak samo kupowane, albo nawet chętniej. Młodzi ludzie potrzebują wrażliwości, a nie hardcoru - powiedziała stylistka Wiganna Papina.
 
Istniejący od ponad 60 lat magazyn "Playboy" - imperium Hugh Hefnera, od tej pory skupiać się będzie na większej liczbie artykułów. Wszystkie zdjęcia z sesji będą natomiast dostępne w internecie. - Materiał drukowany ma zawsze dużo większą wartość, zupełnie inne ceny są za zdjęcia drukowane aniżeli publikowane w sieci - powiedział Tomasz Raczek, fotograf.
 
Pomysł szefów magazynu jednych cieszy, innych smuci. Pewne jest jedno, nagość nie jest już takim magnesem jak kiedyś, chociaż pokazana ze smakiem i dziś znajdzie swoich amatorów.