Czarzasty pokieruje kampanią SLD

Szef Sojuszu poinformował, że Rada Krajowa SLD podjęła też kilka decyzji personalnych. Zdecydowano m.in., że szefem sztabu wyborczego SLD w wyborach parlamentarnych zostanie Włodzimierz Czarzasty. Z kolei na szefa Komitetu Wyborczego został wybrany sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski. Miller poinformował, że powołano także zespół ds. programu wyborczego, na czele którego stanęła Paulina Piechna-Więckiewicz.

Na stanowiska wiceprzewodniczących SLD wybrano posła Marka Balta i rzecznika SLD Dariusza Jońskiego. "Wprowadziliśmy też nowe osoby do Zarządu krajowego, m.in. panią Katarzynę Piekarską, pan Tomasza Trelę i pana Michała Huzarskiego. Nowe twarze, które istotnie wzbogacą nasz potencjał" - powiedział Miller.

Jak mówił Miller, Sojusz pozytywnie odpowiedział na apel szefa OPZZ Jana Guza "o udział w spotkaniu, które będzie miało miejsce niebawem, w którym wezmą udział różne organizacje lewicowe, także pojedyncze osoby, które uważają się za posiadaczy lewicowych wartości". Miller nie chciał wyjaśnić, jakie osoby ma na myśli.

Zaznaczył, że spotkanie to z jednej strony "rozpocznie wypracowywanie minimum porozumienia programowego", a z drugiej - będzie okazją do dyskusji na temat "rozstrzygnięć organizacyjnych, które będą szły w kierunku utworzenia jednej listy lewicy".

"Bardzo się cieszę, że Jan Guz wystąpił z taką propozycją. Skoro lewica ma silnie eksponować swoje programy socjalne i społeczne, współpraca z związkami zawodowymi jest oczywiście ze wszech miar naturalna i potrzebna" - podkreślił Miller.

Szef Sojuszu przekonywał, że dyskusja dowiodła, że SLD dysponuje ogromnym potencjałem intelektualnym, organizacyjnym i kadrowym. "Te kilka godzin dowiodło, że można rozmawiać bez złości i bez niechęci o najtrudniejszych sprawach dotyczących naszego otoczenia zewnętrznego, co jest zawsze ważniejsze, a także sytuacji wewnętrznej w SLD. Po tym posiedzeniu wychodzimy z jeszcze większą pewnością, że SLD jest partią, która może podejmować najważniejsze zadania" - powiedział Miller.

(źr. PAP)