Zalewski: to zamach na konstytucję

- W moim przekonaniu to jest próba wywołania atmosfery politycznego podziału, której celem jest zamach na konstytucję – mówił w programie Salon Polityczny w Superstacji europoseł PO Paweł Zalewski. - Jeżeli jest tak, że doktor prawa, osoba, która była doradcą prawników prezydenckich, sugeruje aby urzędujący prezydent, który posiada kompetencje do 5 sierpnia ograniczył swoją działalność, to jest to próba zaszantażowania mająca na celu zmniejszenie kompetencji konstytucyjnych. To jest rzecz całkowicie nie do wyobrażenia – dodał.

Polityk Platformy Obywatelskiej skomentował w ten sposób słowa Andrzeja Dudy. Prezydent elekt w trakcie uroczystości odebrania uchwały potwierdzającej wybór na prezydenta zwrócił się do Bronisława Komorowskiego z prośbą o ograniczenie działalności.

- Proszę, żeby w tym okresie, kiedy wola wyborców już została uzewnętrzniona, nie dokonywano poważnych zmian, przede wszystkim zmian ustrojowych, ani takich, które mogą budzić jakieś niepotrzebne w społeczeństwie emocje, niestety także kreować konflikty – powiedział Duda.