Ruszają transfery. Legia pozyskała reprezentanta Węgier

Ruszają transfery. Legia pozyskała reprezentanta Węgier
PAP/EPA/Zsolt Czegledi

Urodzony 31 grudnia 1987 roku Nikolic jest Węgrem serbskiego pochodzenia. Początkowo reprezentował barwy Barcsi SC i Kapossvolgye VSC, skąd przeniósł się do Kaposvari Rakoczi. Od 2010 roku występował w jednym z najmocniejszych węgierskich klubów - Videotonie FC. Po wygaśnięciu kontraktu przechodzi do Legii.

 

W minionym sezonie ligowym zdobył 21 bramek, zostając królem strzelców węgierskiej ekstraklasy. Wywalczył również ze swoim klubem mistrzostwo kraju. W reprezentacji Węgier rozegrał dotychczas 12 meczów (trzy gole).

 

"Wielokrotnie obserwowaliśmy Nemanję i wydaje nam się, że strzelanie goli ma we krwi. To zawodnik, którego piłka szuka. Uważamy, że jest nam bardzo potrzebny. Po pięciu latach spędzonych w Videotonie chciał spróbować czegoś więcej. Moim zdaniem przejście z tego klubu do Legii nie jest aż tak dużym przeskokiem, by nie mógł podołać" - powiedział dyrektor scoutingu Legii Michał Żewłakow, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

 

Nikolic rozpocznie treningi z Legią 21 czerwca - tego dnia wicemistrzowie Polski spotkają się na Łazienkowskiej po krótkich urlopach.

 

(PAP)