PSL: Upublicznienie akt kładzie się cieniem na wszystkich prokuratorach

PSL: Upublicznienie akt kładzie się cieniem na wszystkich prokuratorach
fot. PAP
Prokurator generalny Andrzej Seremet przedstawił w środę w Sejmie informację o sprawie ujawnienia akt śledztwa ws. tzw. afery podsłuchowej. Dębski zaznaczył w swoim wystąpieniu, że ta sprawa wygląda, jakby "komuś zależało na destabilizacji sytuacji" w kraju, a upublicznienie akt "kładzie się (...) szerokim cieniem na wszystkich prokuratorach w Polsce".
 
Poseł podkreślił, że w prokuraturach codziennie zeznają tysiące ludzi. - W każdej z głów powstanie pytanie: co będzie, jeśli moje zeznania w ten sam sposób trafią do internetu i do opinii publicznej? - dodał.
 
Zdaniem Dębskiego sytuacja nie powinna być jednak wykorzystywana jako argument za powrotem do połączenia funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. - Zapomnijmy o takich pomysłach. Upolitycznienie prokuratury spowoduje znacznie większe problemy niż błędy, które prokuratura popełnia - ocenił.
 
Polityk PSL przypomniał, że od wybuchu afery taśmowej minął niemal rok, podczas którego można było obserwować, jak instytucje państwowe zajmują się "same sobą". - Chcę zapytać pana prokuratora generalnego - jak to możliwe, że przez okres 12 miesięcy mamy do czynienia z tak wielką opieszałością prokuratury w tej sprawie? - pytał Dębski.
(PAP)
 
Zobacz także: