WTA Nottingham - Radwańska w ćwierćfinale

WTA Nottingham - Radwańska w ćwierćfinale
PAP/EPA

Radwańska nie rozpoczęła spotkania najlepiej i dała się przełamać już w pierwszym gemie, ale szybko odrobiła stratę. Przy stanie 3:3 jej 67. w światowym rankingu WTA rywalka nie potrafiła utrzymać wysokiego poziomu i musiała uznać wyższość 13. w zestawieniu Polki. W drugiej partii McHale praktycznie nie nawiązała już walki.

 

Był to trzeci mecz pomiędzy tymi zawodniczkami. Polka wszystkie wygrała.

W pierwszej rundzie krakowianka wyeliminowała Rosjankę Ałłę Kudriawcewą - pogromczynię Pauli Kani w decydującej fazie kwalifikacji. Z kolei kolejną rywalką Radwańskiej będzie Amerykanka Lauren Davis, która w drugiej rundzie wyeliminowała Magdę Linette.

 

Radwańska startem w Nottingham rozpoczęła wyczekiwaną przez nią część sezonu, w której rywalizacja toczy się na kortach trawiastych. Z rozgrywanym pod koniec maja na "mączce" wielkoszlemowym French Open niepodziewanie pożegnała się już w pierwszej rundzie.

 

Alicja Rosolska, w parze z Kanadyjką polskiego pochodzenia Gabrielą Dabrowski, pożegnała się z turniejem w pierwszej rundzie debla. Podobny los spotkał Kanię i partnerującą jej Słowaczkę Janette Husarovą.

Wynik meczu drugiej rundy gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - Christina McHale (USA) 6:3, 6:1. (PAP)