Nawałka: w bramce Fabiański, cały skład podam w sobotę

"Jestem zadowolony z przygotowań, wykonaliśmy plan w stu procentach. Oprócz Dawida Kownackiego, wszyscy są gotowi do gry. Każdy tryska energią. Pod względem mentalnym zespół wygląda znakomicie" - zapewnił Nawałka podczas piątkowej konferencji prasowej, poprzedzającej trening kadry na Stadionie Narodowym.

 

Jak dodał, nie ma również kłopotów z przygotowaniem fizycznym piłkarzy.

 

"Robiliśmy testy wydolnościowe, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Mam bardzo duże zaufanie do zawodników. Połowa czerwca to trudny termin, ale przygotowaliśmy już wcześniej plan indywidualny dla piłkarzy, którzy skończyli w maju rozgrywki ligowe. Nie mam żadnych obaw. Zresztą intensywny sezon powoduje, że w ciągu tygodnia czy dwóch nie traci się formy. Drużyna wygląda dobrze motorycznie, to widać na treningach" - podkreślił.

 

Selekcjoner niemal w każdej części piątkowej konferencji zachwalał swój zespół.

 

"Drużyna cały czas robi postępy, jest progres w grze, to widać na zajęciach. Wierzymy w korzystny wynik w sobotę. Zawsze trzeba z pokorą podchodzić do każdego meczu, ale mam dużą wiarę w nasze umiejętności. Jestem spokojny o przygotowanie piłkarzy i przebieg sobotniego spotkania" - przyznał.

 

Biało-czerwoni prowadzą po pięciu kolejkach w grupie D eliminacji ME 2016 z dorobkiem 11 punktów. Gruzini do tej pory zdołali zdobyć punkty tylko w starciu z outsiderem - Gibraltarem, ale Nawałka zapewnił, że podchodzi do meczu z dużym szacunkiem dla rywali.

 

"Wiemy sporo o Gruzinach. Przekazaliśmy analizę ich gry piłkarzom. Najważniejsza jest jednak nasza strategia. To będzie element, który - mam nadzieję - zadecyduje o wyniku. Chcemy prowadzić grę, być stroną dominującą. Oczywiście nie zapominamy, że Gruzini mają dobrych piłkarzy, występujących w wielu ligach zagranicznych. Czeka nas ważny mecz pod kątem awansu" - zaznaczył.

 

Nawałka nie zdradził na razie składu, z wyjątkiem... jednej pozycji.

 

"W bramce wystąpi Łukasz Fabiański, natomiast cała jedenastka zostanie ogłoszona podczas sobotniej odprawy. Ćwiczyliśmy kilka wariantów ustawień, ale wstrzymuję się z podaniem składu, ponieważ mamy jeszcze jeden trening" - podkreślił trener.

 

Początek sobotniego spotkania na Stadionie Narodowym o godz. 18.

 

(PAP)