Moc jest z nimi. W Warszawie co miesiąc spotykają się fani Star Wars

- W gwiezdnych wojnach lubię te miecze świetlne, i te pistolety, podobała mi się Wojna klonów. Latają statkami, walczą na miecze, używają mocy - mówią najmłodsi fani gwiezdnej serii.
 
W przypadku Gwiezdnych wojen można mówić o popkulturowej filozofii. - Gwiezdne wojny to jest element popkultury i nie da się tego uniknąć, już od 1977r. G.W. już zauroczyły wiele osób, w tym mnie, pozwalają choć na chwilę przenieść się do odległej galaktyki - powiedział Paweł Zadrożny ze Stowarzyszenia Star Wars Artictic Team.
 
Gwiezdne wojny oprócz 6 części filmów pełnometrażowych doczekały się również kilku sezonów serialu animowanego Wojny Klonów. Polski dubbing reżyserowała do niego Miriam Aleksandrowicz. - Jest tak nasycony fabułą, są tak tak interesujące wątki, że aż sama byłam ciekawa co będzie dalej niektóre wątki do dziś nie zostały skończone aż jest mi żal - powiedziała Aleksandrowicz.
 
Co tak urzeka fanów Star Wars? - Saga, faza, historia tam przedstawiona, walka dobra ze złem i to jest takie uniwersalne. 5-6-letnie dziecko jest już w stanie to zrozumieć i się nie bać - mówią starsi fani.
 
25 grudnia na ekrany kin wejdzie 7 część Gwiezdnych Wojen "Przebudzenie Mocy". Dla wielu fanów z pewnością będzie to rodzinny seans.