Milik: mecz z Grecją będzie bardzo pożyteczny

Milik: mecz z Grecją będzie bardzo pożyteczny
PAP/Bartłomiej Zborowski

„Traktujemy to spotkanie tak jak mecz ze Szwajcarią, który rozegraliśmy jesienią po wyjazdowym meczu z Gruzją. Cieszymy się, że do niego dojdzie. Będzie to dobra okazja do zaprezentowania się dla zawodników, którzy do tej pory nie mieli szans na grę. Niektórzy ciężko pracują, aby się przebić do składu. Jednak jako zespół gramy dobrze, zdobywamy punkty i trudno jest wskoczyć do drużyny nowym graczom. To będzie bardzo pożyteczny mecz, ponieważ przed spotkaniem eliminacyjnym z Niemcami prawdopodobnie nie będzie już żadnego sparingu” – ocenił 21-letni napastnik.

 

W 62. minucie sobotniego meczu eliminacyjnego z Gruzją (4:0) Milik po rozegraniu piłki z rzutu rożnego, popisał się pięknym strzałem z około 20 metrów, zdobywając pierwszą bramkę w tym spotkaniu dla biało-czerwonych.

 

„Na treningach poświęcamy bardzo dużo czasu na rozegranie stałych fragmentów gry i w każdym meczu są tego efekty. Fajnie, że nasza praca przynosi efekty. Na treningach jednak nie trafiłem do bramki ani razu po takiej akcji” – przyznał napastnik.

 

W pierwszej połowie biało-czerwoni nie potrafili jednak pokonać gruzińskiego bramkarza.

 

„Stwarzaliśmy sobie sytuacje i jako drużyna wyglądaliśmy bardzo dobrze. W pierwszej połowie nie udawało się ich wykorzystać, ale udało się to po przerwie. Dla mnie najważniejsze jest dobro drużyny. Z każdym kolejnym meczem mamy coraz więcej punktów i to bardzo cieszy. Jesteśmy bliżej spełniania naszego marzenia, jakim jest awans do mistrzostw Europy we Francji. Sezon eliminacyjny kończymy w świetnych humorach” – podkreślił.

 

Po 19 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją do reprezentacji wrócił Jakub Błaszczykowski.

 

„Bardzo dobrze mi się z nim współpracowało. Pokazał, że potrafi wnieść wysoką jakość do gry zespołu. Przecież asystował przy jednej z bramek Roberta Lewandowskiego” – dodał napastnik Ajaksu Amsterdam.

 

(PAP)