Amerykańskie czołgi w Polsce - pozytywna reakcja niemieckich mediów

Ponad dwieście czołgów i wozy bojowe. Amerykańska armia planuje rozmieścić ciężki sprzęt w Europie. Wszystko na wypadek ewentualnej agresji rosyjskiej. 
 
 
W Polsce mają się znaleźć magazyny z uzbrojeniem dla ponad siedmiuset pięćdziesięciu żołnierzy. To kolejny krok do zwiększenia obecności Stanów Zjednoczonych w naszym kraju - uważa szef resortu obrony Tomasz Siemoniak. Składy sprzętu miałyby się znaleźć także w krajach bałtyckich, Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech.
 
 
Te zapowiedzi są pozytywnie komentowane w niemieckich mediach. Dwie największe gazety opiniotwórcze u naszego zachodniego sąsiada, "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i "Sueddeutsche Zeitung", przyjęły pozytywnie zapowiedź rozmieszczenia przez USA ciężkiego sprzętu wojskowego w Europie Wschodniej w odpowiedzi na zagrożenie ze strony Rosji.
"FAZ" zwraca uwagę, że Rosja mogłaby w prosty sposób rozwiać obawy mniejszych krajów, podejmując działania służące budowaniu zaufania. "Putin robi jednak coś wręcz przeciwnego" - stwierdza autor komentarza, dodając, że do wiosny 2014 roku nikt nie wyobrażał sobie, iż Rosja zaanektuje cześć sąsiedniego kraju i rozpęta wojnę na wschodzie Ukrainy.
(źr. PAP)