Zabójstwo dziennikarza - dwie osoby zatrzymane, morderca wciąż na wolności

Zabójstwo dziennikarza - dwie osoby zatrzymane, morderca wciąż na wolności

„Zatrzymanych jest dwóch mężczyzn, którzy - jak wynika z zebranych dotychczas materiałów - mogą mieć związek ze sprawą zabójstwa Łukasza M. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia” – powiedziała rzeczniczka mazowieckiej policji Alicja Śledziona. TO oznacza, że po przesłuchaniu obaj mężczyźni najprawdopodobniej zostaną wypuszczeni. Mężczyzna, który jest podejrzewany o dokonanie zabójstwa, nadal jest poszukiwany, jednak policji znana jest już jego tożsamość.

Śledztwo w sprawie zabójstwa Łukasza M. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mławie.

 

Jak poinformował prokurator okręgowy w Płocku Waldemar Osowiecki, na obecnym etapie postępowania nie jest wykluczana żadna wersja motywu zabójstwa, w tym także dotycząca pracy dziennikarskiej Łukasza M. "Obecnie trudno jest wskazać na jednoznaczny motyw. Każda wersja dotycząca motywu jest możliwa. Nie wykluczamy żadnej" - powiedział Osowiecki.

 

Jeszcze dziś ma odbyć się  sekcja zwłok Łukasza M. Także dziś ma zostać wydane postanowienie o zarzutach wobec poszukiwanego. "Wystąpimy do Sądu Rejonowego w Mławie o (zastosowanie) środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Jeżeli taką decyzję uzyskamy, wydamy decyzję o poszukiwaniu podejrzewanego listem gończym" - dodał Osowiecki.

 

Odnosząc się do informacji mediów o wcześniejszych groźbach wobec Łukasza M. oraz jego pobicia, Śledziona podkreśliła, iż policja otrzymała od dziennikarza dwa zawiadomienia, dotyczące takich zdarzeń. Przyznała, że w przypadku napadu na Łukasza M. w styczniu 2014 r. oraz przesłanego na jego adres nekrologu w grudniu 2014 r. nie udało ustalić się sprawców tych czynów. „Obie sprawy potraktowaliśmy bardzo poważnie” – oświadczyła rzeczniczka mazowieckiej policji.

(PAP)