Komorowski: apeluję do Polaków o udział w referendum

"Podjąłem decyzję o podpisaniu w dniu dzisiejszym postanowienia o przeprowadzeniu referendum po to, aby przeciąć wszelkie spekulacje, czy jest możliwe, aby zmienić moją wcześniejszą decyzję. Jest to niemożliwe, referendum się odbędzie" - powiedział prezydent.

 

Zaapelował jednocześnie do obywateli o udział w referendum oraz do sił politycznych, aby "zechciały wyrazić swój pogląd w tych trzech istotnych sprawach, którym referendum jest poświęcone".

 

Komorowski zwrócił się też do sił politycznych, by mimo naturalnych i zrozumiałych różnic, co do kwestii merytorycznych, zadbały wspólnym wysiłkiem o to, aby obywatele polscy chcieli pójść do referendum. Jak podkreślił, "jest to kwestia budowania aktywności obywatelskiej, której zawsze Polsce będzie potrzeba".

 

"Zwracam się także do sił politycznych, by nie kalkulowały tego, że może referendum będzie nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji, tylko by zechciały zachęcać Polaków do aktywności także poprzez udział w referendum" - podkreślił Komorowski.

 

(PAP)