LŚ siatkarzy: Polacy powalczą o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

LŚ siatkarzy: Polacy powalczą o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo
fot. PAP

„Sborna” na razie prezentuje się fatalnie. Mistrzowie olimpijscy nie wygrali jeszcze ani jednego meczu w obecnym sezonie LŚ. Ekipa Andrija Woronkowa jest wprawdzie bez swoich największych gwiazd, które dostały wolne, ale i tak można się było spodziewać lepszej postawy drużyny. Fala krytyki spadła na siatkarzy zwłaszcza po ostatnich dwóch porażkach u siebie z Iranem.

 

Teraz na drodze staną im Polacy, którzy zajmują drugie miejsce w tabeli grupy B i chcą je utrzymać. Dwa najlepsze zespoły zagrają bowiem w Final Six w Rio de Janeiro (15-19 lipca).

 

Biało-czerwoni są jednak po długiej podróży i kolejnej zmianie czasu. Po drodze przytrafiły się także przygody. Dwóch reprezentantów zostało okradzionych, a i nie wszystkie bagaże dotarły do Kazania. W ostatnich meczach z USA widać było zmęczenie, zwłaszcza w ostatnich setach, kiedy podopieczni Stephane’a Antigi wyraźnie ustępowali rywalom kondycyjnie.

 

Początek spotkania o 17.10. Drugie spotkanie z Rosjanami odbędzie się w sobotę. W Polsce biało-czerwoni dwukrotnie pokonali „Sborną”.

 

(PAP)