Szydło kandydatką na premiera. "Musimy dać prezydentowi rząd, który będzie jego drużyną"

Kaczyński powiedział, że wraz ze zwycięstwem w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy droga do zmian w Polsce została otwarta. - Prezydent elekt, a za chwilę prezydent Rzeczpospolitej uzyskał wielkie zaufanie Polaków, ale to zaufanie to także wielka odpowiedzialność, wielka odpowiedzialność za to, że zapowiadane zmiany zostaną podjęte i przyniosą rezultaty. A po to, by tak się stało, musimy odnieść kolejne zwycięstwo, zwycięstwo w wyborach parlamentarnych - podkreślił Kaczyński. Jego słowa zostały przyjęte przez salę okrzykiem: Zwyciężymy!

 

Musimy dać prezydentowi rząd, który będzie jego drużyną, który przekona Polaków, że naszą ojczyzną można rządzić uczciwie, sprawiedliwie, dla dobra publicznego; że choroby naszego życia społecznego można wyleczyć - mówił Kaczyński.

 

Dodał, że PiS musi wierzyć w zwycięstwo, ale i wiedzieć, że nic nie zostało jeszcze rozstrzygnięte, że wszystko przed nami, że nic nam się nie należy. - Musimy przekonać Polaków, że to co głosimy, głosimy naprawdę, na poważnie - że zmiany, które zapowiadamy są w interesie Polaków, w interesie ich dzieci i wnuków - przekonywał.

 

Kaczyński podziękował też wszystkim zaangażowanym w kampanię prezydencką Dudy. - Byliście tymi, którzy nie widzieli, a uwierzyli - mówił.

 

- Pozwalam sobie poinformować państwa, że postanowiłem zwrócić się do naczelnych władz Prawa i Sprawiedliwości o wysunięcie kandydatury pani Beaty Szydło na stanowisko premiera. Jeśli zwyciężymy - powiedział szef PiS.

 

Według Kaczyńskiego, Beata Szydło spełnia wszystkie warunki i odpowiada wszystkim oczekiwaniom. Jest uczciwa, pracowita, rzetelna; jest młoda, ale jest dojrzała jednocześnie. - Mimo ogromnych obciążeń ciągle prowadzi dom. Można o niej powiedzieć, że jest jednocześnie zupełnie niezwykłą, a jednocześnie zwykłą polską kobietą. Jestem głęboko przekonany, że jej wewnętrzna siła, jej uczciwość, jej determinacja, ale także jej ciepło przekona do nas bardzo wielu spośród tych, którzy dziś jeszcze nie są przekonani; że da nam szansę na wielkie zwycięstwo - mówił.

 

Kaczyński przypomniał, że Szydło była - obok Andrzeja Dudy - drugą bohaterką tegorocznej kampanii prezydenckiej. Jest to osoba, która odważnie podjęła się zadania, które wydawało się niewykonalne: stanęła na czele sztabu, i wykonała to zadanie w stu procentach. - Wykazała się cechami, które są potrzebne w realizacji wielkich, także tych największych przedsięwzięć, także tego ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest naprawa Rzeczypospolitej. Te cechy to rozwaga, pracowitość, energia, to umiejętność stworzenia zespołu, to umiejętność współpracy z innymi, podziału zadań; to umiejętność korzystania z talentów, zdolności i pomysłów innych dla wspólnego celu. Tak, została stworzona znakomita drużyna, która miała swój cel i konsekwentnie szła ku temu celowi - wymieniał.

 

Szef PiS podkreślił, że Szydło bardzo dobrze współpracuje z prezydentem elektem. - Wybory prezydenckie były dowodem, że Polacy oczekują nowych twarzy i pokoleniowej przemiany - podkreślił. - Mamy prezydenta, jeśli się postaramy będziemy mieli także premiera - Beatę Szydło. I naprawdę ten tandem poprowadzi Polskę ku potrzebnej zmianie, ku naprawie Rzeczypospolitej - powiedział Kaczyński.

(PAP)