Atak hakerski na LOT. Uziemione samoloty, gigantyczne kolejki

Według najnowszych informacji sytuacja została już opanowana. Naziemne systemy informatyczne LOT-u zostały zaatakowane po południu. Przewoźnik nie mógł przygotować planów lotów i samoloty nie mogły wylecieć z Warszawy. Odwołanych zostało co najmniej kilkanaście połączeń.
 
- Udało się ten system przywrócić. Teraz są przygotowywane plany lotu kolejnych rejsów, które były opóźnione, i te rejsy już startują z pasażerami. Pasażerowie rejsów odwołanych albo otrzymują od nas propozycję przelotu kolejnym naszym rejsem, czy rejsami innych przewoźników w miarę dostępności miejsc. A ci, którzy dzisiaj nie mogą kontynuować podróży, spędzą noc w hotelu na nasz koszt i polecą kolejnym, najbliższym rejsem - powiedział rzecznik LOT.
 
Około 20:30 wydano komunikat, z którego wynikało że sytuacja została już opanowana a przewoźnik chce jak najszybciej przywrócić regularność rejsów. Przez atak hakerów odwołane zostały loty na trasach z Warszawy do Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa, Gdańska, Hamburga, Kopenhagi, Dusseldorfu, Monachium, Sztokholmu i Brukseli.
(PAP)