Sasin (nie) odpowiada na apel premier Kopacz o debatę z Kaczyńskim

Sasin (nie) odpowiada na apel premier Kopacz o debatę z Kaczyńskim
PAP

W jego ocenie, kluczowa jest dla PiS rozmowa z wyborcami, a jeśli miałoby w ogóle dojść do debaty to sens miałaby między kandydatkami na premiera.

 

Ewa Kopacz podczas konwencji swojego ugrupowania wezwała w sobotę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do debaty poświęconej zmianom dla Polski. Zapewniła, że jest też gotowa rozmawiać z kandydatką PiS na premiera Beatą Szydło, albo z obydwojgiem.

 

Sasin pytany w niedzielę o możliwość takiej debaty, powiedział, że jeśli miałoby do niej dojść to sens miałaby debata między kandydatkami na premiera. „Liderem PiS jest Jarosław Kaczyński, ale premierem, jeśli wygramy wybory, będzie Beata Szydło. Sens ma chyba debata kandydatów na premiera, jeśli w ogóle rozpatrywać taką debatę” – powiedział.

 

"Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, jak na apel czy wezwanie premier Kopacz odpowiedzieć" - dodał.

Sasin podkreślił, że obecnie najważniejsza dla PiS jest rozmowa z wyborcami, z Polakami. "Nie wykluczam, że takie debaty będą, debaty na różnym poziomie polityków obu partii, bo kampania wyborcza sprzyja, by takie debaty były. Ale dzisiaj nie odpowiem, czy to będzie debata Ewy Kopacz z Beatą Szydło czy z kimś innym, jaka będzie nasza propozycja” - powiedział.

(PAP)