Policja zatrzymała sprawcę fałszywego alarmu o bombie w samolocie

Rejsowy samolot z Oslo lądował rano w czwartek w Modlinie w awaryjnym trybie, pasażerowie opuścili samolot, służby sprawdziły maszynę i nie znalazły ładunku.

 

"Kryminalni ustalili numer telefonu, z którego informowano o bombie, ustalili adres i zatrzymali 48-letniego mężczyznę w jego mieszkaniu" - poinformowało PAP biuro prasowe stołecznej policji.

 

Prokuratura w Nowym Dworze Mazowieckim wszczęła już śledztwo w tej sprawie wobec mężczyzny - mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego - podała prokuratura w komunikacie.

 

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur potwierdziła, że z zatrzymanym prowadzone są czynności, ale jest to osoba z ciężkimi zaburzeniami psychicznymi.

 

"To osoba z ciężkimi zaburzeniami, znana prokuraturze, półtora roku temu wywołała podobny alarm na Okęciu. Wówczas biegli orzekli jego niepoczytalność, ale nie wnieśli o jakiekolwiek środki zabezpieczające, stwierdzając, że osoba ta nie stanowi zagrożenia" - podkreśliła rzecznik. "Tamto śledztwo zostało umorzone" - dodała.

 

"To nie kolejny głupi żart, tylko czyn osoby ciężko chorej" - zaznaczyła.

 

Za fałszywą informację o alarmie bombowym grozi do 8 lat więzienia.

 

(PAP)