Radwańska w półfinale turnieju w Eastbourne

Radwańska w półfinale turnieju w Eastbourne
PAP/EPA

Zajmująca 13. miejsce w rankingu WTA Radwańska nie miała większych problemów z pokonaniem sklasyfikowanej o 31 pozycji niżej Pironkowej. Bułgarka stawiała skutecznie opór faworyzowanej rywalce tylko w pierwszych gemach obu partii.

 

W inauguracyjnym secie krakowianka pierwsze przełamanie zanotowała przy stanie 2:2, w drugim jeszcze wcześniej - już w trzecim gemie. Łącznie podopieczna Tomasza Wiktorowskiego miała trzy "breaki". Grała regularnie, cierpliwie, ale i uważnie. Bułgarka próbowała wykorzystać większą siłę uderzenia, którą dysponuje w porównaniu z rywalką, ale często nie trafiała w pole gry.

 

Pojedynek trwał 66 minut. Była to 12. konfrontacja tych zawodniczek. Radwańska wygrała 10 z nich.

 

W półfinale Polka, która wygrała ten turniej w 2008 roku, zmierzy się ze zwyciężczynią meczu między Amerykanką Sloane Stephens i Rosjanką Darią Gawriłową.

 

W pierwszej rundzie w Eastbourne 26-letnia krakowianka miała wolny los, a w kolejnych wyeliminowała Amerykankę Irinę Falconi i Czeszkę Karolinę Pliskovą. W tym sezonie po raz trzeci zagra w półfinale turnieju WTA. Wcześniej udało jej się dotrzeć do tego etapu w Katowicach i Nottingham. W obu przypadkach musiała uznać wyższość rywalek.

 

Wynik ćwierćfinału gry pojedynczej:

 

Agnieszka Radwańska (Polska, 9) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:2, 6:2.(PAP)