Turniej WTA w Eastbourne: Agnieszka Radwańska w finale

Turniej WTA w Eastbourne: Agnieszka Radwańska w finale
fot. PAP

Stephens była bardziej wypoczęta od Radwańskiej. Dzień wcześniej rywalka Amerykanki - Rosjanka Daria Gawriłowa - oddała mecz walkowerem. Mimo to 43. w rankingu WTA zawodniczka z USA tylko momentami była w stanie nawiązać rywalizację z Polką - bardzo zacięty był m.in. trzeci gem pierwszego seta.

 

W drugiej partii krakowianka przegrywała 1:3, ale od razu odrobiła straty. Wydawało się, że kluczowe okaże się przełamanie, które podopieczna Tomasza Wiktorowskiego zanotowała przy stanie 5:5. Od razu jednak "breakiem" odpowiedziała Stephens, która okazała się także lepsza w tie-breaku.

 

W trzecim secie Polka prowadziła już 3:0, następnie przegrała dwa gemy, ale od stanu 3:2 nie pozwoliła rywalce już na nic więcej.

 

Piątkowy mecz trwał godzinę i 58 minut. Była to czwarta konfrontacja tych zawodniczek. Wszystkie wygrała Radwańska.

 

Zajmująca 13. miejsce na światowej liście Polka w pierwszej rundzie w Eastbourne (pula nagród 731 tys. dol.) miała wolny los, a w kolejnych wyeliminowała Amerykankę Irinę Falconi, Czeszkę Karolinę Pliskovą i Bułgarkę Cwetanę Pironkową.

 

Drugą finalistkę wyłoni pojedynek rozstawionej z numerem drugim Dunki polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki ze Szwajcarką Belindą Bencic.

 

26-letnia krakowianka, która wygrała imprezę w Eastbourne w 2008 roku, po raz pierwszy w tym sezonie zagra w finale turnieju WTA.

 

Wynik półfinału gry pojedynczej:

 

Agnieszka Radwańska (Polska, 9) - Sloane Stephens (USA) 6:1, 6:7 (3-7), 6:2.

 

(PAP)