Włochy: Zatrzymano Pakistańczyka podejrzanego o terroryzm

Włochy: Zatrzymano Pakistańczyka podejrzanego o terroryzm

Podejrzany, zidentyfikowany jako członek Al-Kaidy, został zatrzymany w czwartek wieczorem po przylocie z Islamabadu.

36-letni imigrant z Pakistanu, zamieszkały we Włoszech, Siyar Khan jest podejrzewany też o to, że gościł w Rzymie, a następnie w Olbii na Sardynii, "domniemanego zamachowca samobójcę, który miał przeprowadzić atak na terytorium Włoch" - wynika z komunikatu policji w Sassari na Sardynii. Tamtejsza policja współpracowała z policją antyterrorystyczną w Rzymie przy aresztowaniu Pakistańczyka.

Policja sądzi, że celem "domniemanego zamachowca samobójcy", którego tożsamości nie podano, mógł być Rzym, nie wykluczając Watykanu - powiedział agencji AFP Mario Carta ze służb specjalnych w Cagliari. Według policji ten mężczyzna przyjechał do Włoch w marcu 2010 roku i nadal tam przebywa.

W kwietniu, w ramach tego samego śledztwa, włoska policja rozbiła siatkę islamistów na Sardynii, w skład której wchodzili dwaj dawni ochroniarze szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena. Byli oni podejrzewani o planowanie ataku w Watykanie w 2010 roku, a także o udział w jednym z najbardziej krwawych zamachów w Pakistanie w 2009 roku. Wystawiono nakazy aresztowania 18 osób, dziewięciu ludzi aresztowano na terenie całych Włoch, w tym trzech na Sardynii. (PAP)