Igrzyska Europejskie: siatkarze przegrali mecz o trzecie miejsce

PAP/EPA/VASSIL DONEV

Polska: Artur Szalpuk, Dawid Dryja, Dawid Konarski, Grzegorz Kosok, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Kędzierski, Szymon Romać, Bartłomiej Grzechnik.

Rosja: Ilja Własow, Dmitrij Kowalew, Aleksander Markin, Igor Filippow, Wiktor Poletajew, Jegor Kliuka, Aleksiej Kabeszow (libero) oraz Dmitrij Wołkow.

Obie drużyny stworzyły świetne, trwające ponad 2,5 godziny widowisko. Każdy set rozstrzygał się dopiero w końcówce.

W pierwszej partii szczęście uśmiechnęło się do Rosjan. Po dotknięciu siatki przez Michała Kędzierskiego wygrali ją 26:24. W decydującym momencie drugiego seta to biało-czerwoni przejęli inicjatywę. Prowadzili w nim już 23:20, a ostatecznie zakończył się ich zwycięstwem 25:23.

Wydawało się, że podopieczni trenera Andrzeja Kowala pójdą za ciosem. Trzecią odsłonę zaczęli od prowadzenia 5:1. Siatkarze "Sbornej" szybko wrócili jednak do gry i tym razem to oni zwyciężyli 25:23.

W czwartym secie Rosja prowadziła już 19:13. Polacy po szaleńczej pogoni doprowadzili do remisu po 20, ale w końcówce nie ustrzegli się błędów. Partię znów przegrali 23:25, a cały mecz 1:3.

To była ostatnia szansa na medal biało-czerwonych w Baku. Z Azerbejdżanu Polacy wrócą z 20 krążkami - dwoma złotymi, ośmioma srebrnymi i dziesięcioma brązowymi.