Kopacz: Słowacja kupi 30 Rosomaków w ciągu trzech lat

Kopacz: Słowacja kupi 30 Rosomaków w ciągu trzech lat
fot. Wikipedia

Szefowa rządu na konferencji prasowej w Siemianowicach Śląskich powiedziała, że bardzo się cieszy z podpisania listu intencyjnego ws. współpracy w dziedzinie przemysłu zbrojeniowego. "Słowacja w ciągu najbliższych trzech lat zakupi 30 sztuk nowego wariantu transportera Rosomak" - powiedziała Kopacz. Nowa wersja będzie stanowiła połączenie polskiego wozu i słowackiej wieży.

 

"Dzięki temu do zakładu w Siemianowicach Śląskich wpłynie ponad 120 mln zł" - dodała premier.

 

Kopacz oceniła, że to bardzo duży sukces polskiego przemysłu zbrojeniowego, polskiej gospodarki i gwarancja miejsc pracy nie tylko w zatrudniających 450 pracowników zakładach Rosomak, ale i u jego kooperantów, czyli dla 3,5 tys. osób.

 

"Chcemy ten nowy wariant, wariant polsko-słowacki bardzo mocno promować nie tylko w Europie, ale i na świecie. Chcemy, żeby zamówienia spływały szeroką falą właśnie tu do Siemianowic" - mówiła Kopacz. Pracownikom firmy powiedziała, że robią produkt, który jest wysoko oceniany nie tylko w Europie, ale i na świecie oraz wyjątkowo dobrze sprawdził się na misji w Afganistanie.

 

Premier podkreśliła, że podpisana w 2013 r. nowa umowa licencyjna z fińską firmą Patria, która skonstruowała transporter, umożliwia sprzedaż pojazdów do innych krajów. "To jest pierwsza taka transakcja, a ja myślę, że to jest dobry początek" - powiedziała Kopacz.

 

(PAP)