LŚ siatkarzy: zwycięstwo z USA da Polakom awans do Final Six

LŚ siatkarzy: zwycięstwo z USA da Polakom awans do Final Six
PAP/Stanisław Rozpędzik

Amerykanie są liderami tabeli grupy B i są już pewni udziału w turnieju finałowym, który w dniach 15-19 lipca odbędzie się w Rio de Janeiro.

 

„Nie wiem, czy będzie miało to znaczenie, ale znam mentalność zawodników ze Stanów Zjednoczonych i wiem, że nie odpuszczą meczu” – dodał Drzyzga.

 

Polakom do awansu wystarczą dwa punkty. To oznacza, że wygrana w piątek nawet 3:2 zapewni im miejsce wśród najlepszych drużyn Ligi Światowej. Ambicje biało-czerwonych sięgają jednak dalej.

 

„Chcemy wygrać grupę, a to oznacza, że w Krakowie musimy wygrać dwa spotkania. Z takim właśnie założeniem podchodzimy do tych meczów i wiemy, że nas na to stać” – zapewnił Michał Kubiak.

 

Podobnego zdania jest Jakub Jarosz. „Wszystko jest w naszych rękach. Oczywiście to jest sport, a my jesteśmy już zmęczeni tymi rozgrywkami, ale i tak postaramy się dwukrotnie wygrać” – powiedział.

 

W Krakowie już normalnie trenował z drużyną Bartosz Kurek, który w Iranie nie grał z powodu problemów z plecami. Do kadry dołączyli także Dawid Konarski i Artur Szalpuk, którzy z reprezentacją B zajęli czwarte miejsce w Igrzyskach Europejskich w Baku.

 

(PAP)