Tunezja: już 120 osób aresztowanych za kontakty z radykalnymi islamistami

Tunezja: już 120 osób aresztowanych za kontakty z radykalnymi islamistami
PAP/EPA/STR

Minister w kancelarii premiera Kamel Dżendubi powiedział dziennikarzom, że siły bezpieczeństwa zlikwidowały w toku działań podjętych po piątkowych zamachach w Susie na europejskich turystów kilka ogniw organizacji terrorystycznych.

 

"Wszyscy aresztowani byli na listach osób ściganych za kontakty z organizacjami radykalnymi" - oświadczył Dżendubi.

 

Z jego wypowiedzi wynika, że wśród ujętych przez policję jest osiem osób aresztowanych w związku z ich przypuszczalnym powiązaniem bądź kontaktami ze sprawcą masakry wśród turystów, 23-letnim Seifedinem Rezguim. Dwunastu spośród zatrzymanych podejrzanych jest o "współdziałanie logistyczne" z zabójcą z Susy.

 

Dżendubi poinformował, że "zmobilizowano dalszych 1 370 policjantów w celu wzmocnienia kontyngentu sił zapewniających bezpieczeństwo turystom na tunezyjskich plażach".

 

W piątkowym ataku terrorystycznym na plaży w pobliżu hotelu w nadmorskim kurorcie Susa zginęło 38 cudzoziemców, w tym 30 Brytyjczyków. Zamach, przeprowadzony przez tunezyjskiego studenta, który strzelał z kałasznikowa do ludzi na brzegu hotelowych basenów, jest najpoważniejszym aktem terroru w historii Tunezji.

 

(PAP)