Szydło: jest dobry moment na dobre działania

Szydło: jest dobry moment na dobre działania
PAP/Andrzej Grygiel

"Ślązacy to ludzie konkretni, którzy cenią sobie racjonalne podejście do życia. Woleliby, żeby program (dla nich - PAP) liczył 10 stron, ale żeby tam był konkretny harmonogram, zadania, kiedy, w jakim czasie, co zostanie zrealizowane, za ile, za jakie pieniądze" - powiedziała Szydło w Katowicach. We wtorek rząd Ewy Kopacz przyjął w Katowicach tzw. Program dla Śląska.

 

Szydło dziękowała m.in. liderowi Solidarnej Polski Zbigniewowi Ziobrze i Polski Razem Jarosławowi Gowinowi za to, że "idą razem tą samą drogą co PiS", a także prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

 

"Trzeba porozmawiać o programie. (...) Zmienia się czas, zmieniają się okoliczności, jest dobry moment, żeby podejmować dobre działania" - zaznaczyła kandydatka PiS na premiera.

 

Pogratulowała też piątkowego zwycięstwa polskim siatkarzom nad drużyną USA w Lidze Światowej. "Pokazali, że są drużyną, że mają swój cel, strategię i jako zespół nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Walczyli do końca i zwyciężyli. To jest przykład, że jak będziemy razem, to możemy bardzo wiele osiągnąć" - powiedziała.

 

(PAP)