Petru zaprasza Kukiza i Szydło na debatę

Petru zaprasza Kukiza i Szydło na debatę

W Centrum Stocznia Gdańsk odbył się w niedzielę Kongres NowoczesnejPL. Według przedstawicieli stowarzyszenia, chęć wzięcia udziału zgłosiło ok. 1,2 tys. osób, a było, jak oceniają, niespełna tysiąc.

 

Lider stowarzyszenia NowoczesnaPL Ryszard Petru podczas kongresu i briefingu w Gdańsku zaprosił Pawła Kukiza i Beatę Szydło oraz, jak to określił, potem oczywiście panią premier Ewę Kopacz na debatę. Widzi to jako normalną rozmowę o Polsce, w mediach, a nie na scenie. Zaznaczył, że zacznie od tych dwóch osób dlatego, że są to osoby z partii opozycyjnych. - Dajmy możliwość usłyszenia Polakom, na czym naprawdę polegają różnice programowe - mówił.

 

- Słyszałem, co wczoraj powiedziała Beata Szydło, łatwo się rzuca takie hasła, ale tak naprawdę nie pokazała źródeł finansowania swojego programu – dodał Petru. Ocenił, że obietnice Beaty Szydło będą kosztować 50 mld zł; z kolei premier Ewa Kopacz lekką ręką wyrzuciła 50 mld zł na podniesienie bramek na autostradach. - Idziemy na wybory – ogłosił podczas konwencji. Za tę deklarację otrzymał oklaski zgromadzonych w Centrum Stocznia Gdańsk. - Widząc, ilu was dzisiaj przyszło w taki słoneczny dzień, to wygramy te wybory – powiedział.

 

NowoczesnaPL została założona w kwietniu. Najważniejsze postulaty stowarzyszenia to: innowacyjna gospodarka, zmiana systemu ubezpieczeń społecznych i stwarzanie szans dla młodych ludzi na rynku pracy.

(PAP)