Działacze FIFA wygwizdani na mundialu kobiet

Działacze FIFA wygwizdani na mundialu kobiet
PAP/EPA

Gwizdy i buczenie wyrażające dezaprobatę dla działalności piłkarskiej centrali rozpoczęły się, kiedy spiker zapowiedział pojawienie się na stadionie grupy działaczy, na czele z pierwszym wiceprezydentem FIFA i szefem afrykańskiej konfederacji (CAF) Kameruńczykiem Issą Hayatou.

 

Oprócz niego, na scenie podczas ceremonii nagradzania najlepszych pojawili się: szefowa federacji Burundi Lydia Nsekera, jedyna kobieta w Komitecie Wykonawczym FIFA, oraz prezesi związków piłkarskich Kanady Victor Montagliani i USA Sunil Gulati.

 

Blatter po raz pierwszy, odkąd w 1998 roku został wybrany na prezydenta FIFA, nie uczestniczył w ważnej imprezie organizowanej przez światową federację.

 

"Nie chciałem jechać do Kanady, dopóki nie zostaną wyjaśnione wszystkie sprawy" - tak Szwajcar tłumaczył nieobecność na mundialu w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Welt am Sonntag".

 

W Vancouver zabrakło też wiceprezydent FIFA i szef konfederacji CONCACAF (strefa Ameryki Płn, Środkowej i Karaibów) Jeffreya Webba z Kajmanów. Od 27 maja przebywa on w areszcie w Szwajcarii.

(PAP)