Kukiz traci poparcie. Ruch Na Rzecz JOW nie chce iść z nim do wyborów

Byli współpracownicy Pawła Kukiza - dolnośląscy Bezpartyjni Samorządowcy i Ruch na rzecz JOW - zerwali współpracę z muykiem! Nie będą wspólnie z nim walczyć o wejście do Sejmu. Prawdopodobnie założą własne ugrupowanie, które wystawi w wyborach parlamentarnych własne listy.

 

Kluczową postacią był Robert Raczyński, który miał być mózgiem operacji Kukiz na radnego sejmiku, a później operacji Kukiz na prezydenta. Z kolei Patryk Hałaczkiewicz został szefem sztabu! Dziś z muzkiem nie współpracuje już żaden z nich.

 

Na Facebooku opublikowali list do samego Kukiza: Mamy teraz odczucie, że nie pracujemy razem na rzecz społecznej i oddolnej inicjatywy, ale tworzymy czysto partyjną strukturę, złożoną z różnych skrajnych grup i stronnictw. To nie jest nasza droga bo nie jest to droga do naprawy Polski i przywrócenia jej obywatelom. Tego nie da się zrobić partyjno wodzowskimi metodami które zabijają oddolną energię i inicjatywę.

 

Na list odpowiedział Kukiz pisząc między innymi, że ani bezpartyjni samorządowcy ani żaden inny podmiot polityczny nie zdominują tworzącego się Ruchu Kukiza.