Kopacz jak serialowa Dr Quinn? Spot PO promuje panią premier jako lekarkę

Przybyła pociągiem na Dziki Zachód, aby pomagać ludziom. W latach 90 serial Doktor Quinn oglądały miliony polskich widzów. Minęły dwie dekady i pociągiem jeździ premier Ewa Kopacz, a raczej doktor Ewa, bo najnowszy spot Platformy Obywatelskiej dotyczy jej kariery medycznej. Doktor Quinn pomagała mieszkańcom Colorado Springs. Często niewdzięcznym, którzy nie doceniali jej umiejętności przez to, że była kobietą.

 

Doktor Ewa pracowała w Szydłowcu. I to właśnie w tym miasteczku z rekordowym bezrobociem nagrano najnowszy spot. - Co chcą zrobić nie mówią, robimy tematy zastępcze, zaglądamy ludziom do kotleta, chwalimy się polską doktor Quinn - poowiedział Jan Dziedziczak z PiS. - Wygląda jakby Ewa Kopacz była drugą Doktor Quinn. Stawia się na każde wyzwania, jest wszędzie, zagląda do kotleta - dodał Tomasz Kalita z SLD.

 

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej mają kłopot z wyjaśnieniem intencji, którymi kierowali się twórcy reklamówki. Być może nie zrozumieli przesłania, być może nie obejrzeli jeszcze wyciskającego łzy spotu. - Pani premier przede wszystkim... dzisiaj jest ten etap, ten czas, kiedy my się rozliczamy z tych ośmiu lat rządów. Pani premier dzisiaj rozlicza się z tej swojej pracy, kilkumiesięcznej dopiero - wyjaśniła Agnieszka Pomaska z PO.

 

Tyle, że spot nie mówi o sukcesach pani premier jako szefowej rządu. Mówi o sukcesach jako lekarki z Szydłowca. Sztab wyborczy nie kryje dumy z produkcji. Spot miał wywołać emocje i udało się. - To jest spot, który pokazuje ludzkie emocje, bo wtedy kiedy mówimy o zdrowiu, kiedy mówimy o wyleczeniu zawsze są emocje, zawsze są największe emocje - powiedziała Joanna Mucha.

 

Zdaniem opozycji pozytywne głosy z Szydłowca o szefowej rządu świadczą o jednym.  - Bez wątpienia premier Ewa Kopacz świetnie się w Szydłowcu odnajdywała i pewnie po wyborach jesiennych będzie miała gdzie wracać - powiedział Krzysztof Gawkowski z SLD.

 

O ile w miasteczku niedaleko Radomia nie zostanie wyparta przez główną rywalkę. - Myślę, że Szydło w Szydłowcu też brzmi nieźle - skwitowała Beata Szydło.

 

Na razie Beata Szydło odpoczywa, więc nie ma spotów z kandydatką PiS na premiera. Wojna na reklamówki między dwoma paniami może być bardzo interesująca.