Kopacz: Jeszcze w piątek otwarcie obwodnicy Janek i Raszyna

Kopacz: Jeszcze w piątek otwarcie obwodnicy Janek i Raszyna
fot. PAP/Radek Pietruszka

- Dobra niespodzianka dla kierowców - droga S8 ominie Janki i Raszyn pół roku przed terminem, czyli dzisiaj do godz. 24 obwodnica Janek i Raszyna zostanie otwarta, a wyjazd z Warszawy będzie krótszy co najmniej o pół godziny. To jest dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy chcą wyjeżdżać na ten weekend z Warszawy - powiedziała premier na piątkowym briefingu na warszawskim Dworcu Centralnym.

 

Odnosząc się do swojej wizyty w Małopolsce, Kopacz przypomniała, że w ramach swoich weekendowych podróży koleją po Polsce odwiedziła już Mazury i miejscowości nadmorskie. - Chcemy pokazać też południowy kraniec Polski jako ten wielokulturowy, przyjazny. Chcemy zachęcać, żeby tam spędzać swój czas, ale chcemy też pokazać Małopolskę jako wyjątkowy teren, który łączy tradycję z nowoczesnością - zaznaczyła szefowa rządu.

 

Przypomniała, że niedawno Małopolska została nagrodzona tytułem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016. - Przedsiębiorcy z tego regionu mogą być bardzo dumni, chcę im osobiście pogratulować - powiedziała Kopacz. Nowa trasa S8 to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w kraju. Docelowo ma połączyć Wrocław-Łodź-Warszawę i Białystok.

(PAP)