Nieoczekiwane wyznanie byłego wiceministra. Jacek Rostowski palił marihuanę

Na co dzień spokojny, opanowany i stateczny. Były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski 45 lat temu był jednak zupełnie innym człowiekim. Mieszkał w Anglii i trzy razy zapalił skręta z marihuaną. - No wtedy taki był okres, taki był duch czasów i każdy spróbował. Ja spróbowałem, bardzo mi się nie podobało - przyznał Rostowski.


Europoseł Ryszard Czarnecki też spędził trochę czasu w Londynie, ale marihuany nie spróbował. Być może dlatego podszczypuje Rostowskiego. - Uwodzenie wyborców przez trochę już starszego pana tego typu wyznaniami jest trochę śmieszne - powiedział polityk PiS.

 

Przed wyborami marihuana na sejmowych korytarzach to temat tabu. Jacek Rostowski nie będzie kandydował w wyborach parlamentarnych, więc nie ma wiele do stracenia. Jego koledzy i koleżanki nie mają już tyle odwagi. - Nie. Co mam więcej powiedzieć? - zaprzeczała partyjna koleżanka Rostowskiego Agnieszka Pomaska. - Ja jestem jedną z bardzo niewielu osób, która nigdy najmniejszego skręta nie zapaliła, kiedy moi znajomi mieli kontakt z narkotykami miękkimi, to ja byłam w ciąży albo karmiłam - powiedziałą Joanna Mucha.


Wolny od jakichkolwiek używek był i jest też Jarosław Gowin. - Nigdy nie paliłem nie tylko narkotyków, ale nigdy nie zapaliłem papierosa. To nie moja zasługa. Miałem starszego brata, który był dla mnie absolutnym autorytetem - wyznał polityk.

 

Natomiast Janusz Korwin-Mikke jest zwolennikiem legalizacji marihuany. Nie kryje, że kiedyś spróbował skręta. - Próbowałem, ale na mnie to nie działa - powiedział polityk. - Może to nie była marihuana. Może trawę zwykłą polną palił. Może to dla tego - zastanawiał się polityk SLD Dariusz Joński.

 

Trawki spróbowała też dawno temu wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. - Spróbowałam i powiedziałam nie to nie dla mnie. Nie byłam w stanie się zaciągnąć - powiedziała Nowicka.

 

Zaciąganie się marihuaną nie wychodziło też byłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych Billowi Clintonowi, który kiedyś wyznał to dziennikarzom. W młodości popalał także były premier Donald Tusk. Obecny szef Rady Europejskiej słowa Clintona o tym, że się nie zaciągał nazwał kiedyś obłudnymi.