Arabia Saudyjska: aresztwano 431 osób powiązanych z Państwem Islamskim

Arabia Saudyjska: aresztwano 431 osób powiązanych z Państwem Islamskim

Większość to Saudyjczycy, ale wśród aresztowanych są także Jemeńczycy, Egipcjanie, Syryjczycy, Jordańczycy, Algierczycy, Nigeryjczycy i Czadyjczycy oraz ludzie z innych krajów, których na razie nie zdołano zidentyfikować.

 

Nie udało się zatrzymać wszystkich członków organizacji terrorystycznej, która składała się z niewielkich, ze względów konspiracyjnych, niepowiązanych ze sobą komórek, jak podaje SPA.

 

Podejrzewa się aresztowanych o to, że brali udział w szeregu ataków i zamachów, m.in. w zamachach na dwa saudyjskie meczety na wschodzie kraju w maju i w listopadzie ub. roku.

 

Saudyjskie władze są przekonane, że dzięki przeprowadzeniu operacji antyterrorystycznej zdołano zapobiec kilku zamachom terrorystów, m.in. atakowi na meczet w stolicy, Rijadzie, należący do saudyjskich sił bezpieczeństwa. Może on pomieścić trzy tysiące wiernych.

 

Według policji saudyjskiej terroryści szykowali też zamachy na zagraniczne placówki dyplomatyczne w Rijadzie i na szefów saudyjskich służb bezpieczeństwa.(PAP)