Legia - FK Kukesi: wyniki dochodzenia UEFA w poniedziałek

Legia - FK Kukesi: wyniki dochodzenia UEFA w poniedziałek
PAP/EPA

Jak powiedział PAP jeden z działaczy współpracujących z UEFA, decyzji należy spodziewać się w poniedziałek. Taki termin podała również Legia na swojej stronie internetowej.

 

"Decyzja Control, Ethics and Discplinary Body UEFA (Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA) w tej sprawie zostanie nam przekazana w najbliższy poniedziałek, 3 sierpnia" - oświadczył w piątkowe południe warszawski klub.

 

Do incydentu doszło w 52. minucie meczu, tuż po tym, jak Jakub Rzeźniczak strzelił gola na 2:1 dla Legii. Trafiony kamieniem w głowę Duda padł na murawę i został zniesiony na noszach. W tym czasie inny zawodnik wicemistrza Polski Michał Kucharczyk podniósł z boiska przedmiot, którym słowacki piłkarz został trafiony, i przekazał go sędziemu.

 

Szwajcarski arbiter Stephan Klossner po rozmowach z delegatem UEFA postanowił przerwać spotkanie w Tiranie. Drużyny zeszły do szatni. Wkrótce później ogłoszono, że mecz nie będzie wznowiony.

 

Duda został opatrzony, lekarz zabandażował jego głowę. Piłkarz nie odniósł poważnych obrażeń.

 

W pierwszej połowie bramkę dla Legii zdobył reprezentant Węgier Nemanja Nikolic (29). Do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Felipe Moreira (49).

 

Drużynie wicemistrza Albanii, oprócz porażki walkowerem, grozi również wykluczenie z rozgrywek międzynarodowych.

 

Legia poinformowała w piątek, że do czasu otrzymania decyzji z UEFA nie zawiesza sprzedaży biletów na mecz rewanżowy z FK Kukesi, zaplanowany na najbliższy czwartek, 6 sierpnia, na godz. 21.00. (PAP)