Prymas podczas mszy za Dudę: jesteśmy sobie nawzajem potrzebni

Prymas podczas mszy za Dudę: jesteśmy sobie nawzajem potrzebni
PAP/Jakub Kamiński

"Jesteśmy odpowiedzialni za nasz wspólny ojczysty dom, za Polskę, a w niej, każda i każdy z nas, zobowiązani, na miarę swego powołania i swojego miejsca w społeczeństwie, do obrony i promowania dobra wspólnego, do pomnażania go, do troski o nie we wszystkich wymiarach i w odniesieniu do każdego" - wskazywał abp Polak.

 

Chwilę wcześniej abp Polak zauważył, że papież Franciszek "zachęca, a wręcz prosi nas, abyśmy ponownie odczuli, że potrzebujemy siebie nawzajem, że przecież jesteśmy odpowiedzialni za innych i za świat, że warto być dobrym i uczciwym".

 

Jak wskazał, nowy prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w parlamencie, "składając wobec Zgromadzenia Narodowego uroczystą przysięgę, zobowiązał się do dochowania wierności postanowieniom konstytucji, do niezłomnej obrony godności narodu, do troski o niepodległość i bezpieczeństwo państwa, a także do tego, że dobro ojczyzny i pomyślność wszystkich obywateli będą dla niego zawsze najwyższym nakazem".

 

"Wypełnienie tych zobowiązań, staje się dla pana, szanowny panie prezydencie, praktycznym wyrazem troski o wspólne dobro, służbą dobru wspólnemu, a przez to – jak mówił papież Franciszek – doskonałą formą miłości" - podkreślił prymas Polski.

 

(PAP)