Gorąca kampanijna sobota. Politycy objeżdżają kraj i zamykają listy wyborcze

To był wyjątkowo pracowity początek dnia dla premier Ewy Kopacz. Z samego rana przeprowadziła naradę z ministrami i wojewodami w sprawie suszy. Szefowa rządu ruszyła też w teren, aby osobiście przyjrzeć się sytuacji. Podczas objazdu Mazowsza mówiła o rzeczach mniej przyjemnych. Obudowie zaufania do Platformy Obywatelskiej. - Zawinąć rękawy, założyć wygodne buty i do roboty. To jest mój plan. Ciężką pracą, wiarygodnością w tej pracy, słuchaniem ludzi można tych ludzi przekonać - mówiła Ewa Kopacz.
 
Prezydent Andrzej Duda sobotę spędził na Lubelszczyźnie. Najpierw w towarzystwie sadowników. Później udał się na festiwal kaszy. Oberwało się krytykom głowy państwa. Duda zapowiedział, że nie będzie ich słuchał w kwestii realizacji swoich obietnic. Nawet jeśli będą się z niego śmiać. - Ekonomiści najróżniejsi tego się nie da zrobić, tego się nie da zrobić. Ile my już w Polsce słyszymy tego się nie da zrobić? - pytał prezydent.
 
 
To jednoznaczny przekaz dla zwolenników prezydenta oraz Prawa i Sprawiedliwości. Andrzej Duda może wszystko. Nawet zorganizować drugie referendum 6 września, o co zaapelowała w Stalowej Woli kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło. - Ażeby trzy pytania – o obniżenie wieku emerytalnego, o sześciolatki w szkołach i o lasy państwowe – w tym referendum również się znalazły - mówiła polityk.
 
Także dziś Rada Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej zatwierdziła start partii w ramach koalicji Zjednoczona Lewica i jedynki na listach wyborczych. Jedynka w Warszawie przypadnie Barbarze Nowackiej, Leszek Miller wystartuje w Gdyni, a Janusz Palikot w Lublinie. - Twój Ruch będzie miał 10 jedynek i około 20 dwójek w ramach tego porozumienia. Także została uzgodniona nazwa Zjednoczona Lewica SLD Twój Ruch Unia Pracy Zieloni - powiedział Janusz Palikot.
 
Zbyt długie zajmowanie się listami wyborczymi krytykuje Nowoczesna PL Ryszarda Petru. Na jej listach w przeciwieństwie do konkurencji ma zabraknąć spadochroniarzy. - My nie szukamy rozwiązań gdzie kogo władować, tylko proponujemy osoby związane z tymi miejscowościami, z których startują - mówił Petru.
 
Zamiast negocjacji dotyczących jedynek w stolicy ruch Petru dyskutował o polityce społecznej. Nowoczesna PL chce, żeby młodzi mieli większy wpływ na rząd. - Główną rekomendacją jest stworzenie sekretariatu młodych, który będzie głosem młodego pokolenia w rozmowie z rządzącymi - powiedział Adam Kądziela z NowoczesnaPL.