Wszyscy ludzie prezydenta

Andrzej Duda nie zwalnia tempa. Dzień po zaprzysiężeniu powołał swoich najbliższych współpracowników. Nową szefową kancelarii Andrzeja Dudy zostanie Małgorzata Sadurska. Była sekretarz tanu w Kancelarii Premiera od trzech lat posłanka PiS.
 
Nominację na szefa gabinetu otrzyma Adam Kwiatkowski. Dodatkowo będzie odpowiedzialny za nowe biuro w kancelarii prezydenta zajmujące się Polonią. Ministrem odpowiedzialnym za sprawy zagraniczne będzie Krzysztof Szczerski - do tej pory poseł PiS, były wiceminister spraw zagranicznych.
 
Szefem biura bezpieczeństwa narodowego będzie Paweł Soloch, były wiceminister spraw wewnętrznych. Szefem zespołu doradców będzie Maciej Łopiński, w przeszłość bliski współpracownik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po katastrofie smoleńskiej stanął na czele Ruchu Społecznego jego imienia. Wojciech Kolarski zajmie się dialogiem z ruchami społecznymi i obywatelami, kulturą i dziedzictwem narodowym oraz polityką historyczną 
 
Specjalistą od prawa została Anna Surówka Pasek a Grażyna Ignaczak Bandych dyrektor generalną Kancelarii Prezydenta. Sam prezydent długo nie zostanie w Pałacu. Już zapowiedział, że powróci do praktyki z kampanii wyborczej i pojedzie w Polskę - by spotykać się z Polakami.