Duda chce więcej sił NATO w Polsce - Siemoniak go popiera

"Jeśli chodzi o zwiększenie obecności wojskowej NATO i Stanów Zjednoczonych na terytorium Polski, mamy zbieżne zdania z prezydentem Andrzejem Dudą" - powiedział Siemoniak. Jego zdaniem, rząd zabiega o to od lat. "W tej sprawie nie tylko prezydent i rząd, ale większość polskich obywateli życzy sobie większych gwarancji bezpieczeństwa ze strony NATO" - dodał.

 

O potrzebie zwiększenia obecności wojsk NATO w Polsce Andrzej Duda mówił także podczas uroczystości zmiany na stanowisku dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie. „W dzisiejszej sytuacji geopolitycznej obecność Sojuszu, który wspólnie, razem, z całą pewnością stanowi największą na świecie siłę militarną, jest bardzo ważna nie tylko dla Polski, ale dla wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej” – powiedział prezydent.

 

"Dziś chyba wszyscy czują, a na pewno czują to Polacy, że obecność sił NATO w tej części Europy i w naszym kraju powinna mieć wymiar realny, powinna realnie wspierać polskie bezpieczeństwo" - podkreślił Andrzej Duda.

 

(źr. PAP)