Nawet 750 tysięcy imigrantów przyjedzie do Niemiec

Niemiecki rząd spodziewa się, że w 2015 roku do naszych sąsiadów może przyjechać aż 750 tys. uchodźców . Dotychczas władze Niemiec szacowały liczbę uciekinierów w tym roku na 450 tysięcy. Dane podał jeden z dzienników oficjalne mają zostać zaprezentowane w najbliższym czasie.

 

W zeszłym roku wnioski o azyl w Niemczech złożyło ponad 200 tys. imigrantów.

 

Kanclerz Angela Merkel zwołała na 9 września spotkanie rządu federalnego i władz 16 krajów związkowych. Jednym z tematów ma być podział kosztów związanych z opieką nad uchodźcami. Landy domagają się od rządu większych dotacji. Ze względu na brak odpowiednich pomieszczeń uciekinierzy lokowani są w namiotach, salach gimnastycznych i szkolnych czy też w opuszczonych halach fabrycznych.

 

W pierwszej połowie tego roku w Niemczech doszło do ponad 200 ataków na ośrodki dla uchodźców, niemal tyle samo co w całym ubiegłym roku. W czerwcu do podpaleń doszło m.in. w Lubece na północy kraju oraz w Miśni w Saksonii. Przed ośrodkami organizowane są pikiety i demonstracje.

 

Niemcy domagają się, aby inne kraje UE włączyły się do akcji przyjmowania uchodźców i krytykuje państwa, które odmawiają ich przyjęcia.