Tajlandia: aresztowano podejrzanego o zamach w Bangkoku

Tajlandia: aresztowano podejrzanego o zamach w Bangkoku
PAP/EPA

"Podejrzany wygląda tak jak osoba, której szukamy" - powiedział rzecznik policji Prawut Thawornsiri dodając, że chodzi o mężczyznę, który na nagraniu ubrany jest w żółty t-shirt i wchodzi do świątyni z plecakiem, a wychodzi już bez niego.

 

Na portrecie pamięciowym przedstawiony jest on w okularach, z bujnymi, czarnymi włosami. W liście gończym napisano, że jest obcokrajowcem lub Tajlandczykiem, udającym obcokrajowca.

 

Jak poinformował Thawornsiri, w sobotę nad ranem policja przeprowadziła nalot na jedno z mieszkań w Nong Jok na wschodnich obrzeżach Bangkoku, w którym odkryła materiały do produkcji bomb. Zdaniem służb mogły one być użyte do produkcji bomby, która została zdetonowana 17 sierpnia w centrum Bangkoku.

 

Rzecznik policji poinformował także, że zatrzymany mężczyzna jest obcokrajowcem, ale nie chciał powiedzieć jakiej jest on narodowości.

 

W najkrwawszym zamachu w ostatnich latach w Tajlandii zginęło 20 osób, w tym 14 obcokrajowców. Do tej pory wśród zabitych udało się zidentyfikować sześciu obywateli Tajlandii, czterech Malezyjczyków, czterech obywateli kontynentalnych Chin, dwóch mieszkańców Hongkongu, w tym Brytyjczyka, jednego Indonezyjczyka i jednego mieszkańca Singapuru. Tożsamości dwóch ofiar na razie nie ustalono. (PAP)