Błaszczykowski odchodzi z Dortmundu. Kierunek Fiorentina

Błaszczykowski odchodzi z Dortmundu. Kierunek Fiorentina
fot. PAP

"Kuba jest nie tylko świetnym piłkarzem, ale także wspaniałą osobą. Dla niego ważne jest aby regularnie grać w klubie i być w formie przed Euro 2016. Życzymy mu wszystkiego dobrego w jego sportowej przyszłości w Fiorentinie. Przyczynił się do sukcesów BVB i w naszej rodzinie pozostanie na zawsze" - podkreślił dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc.

 

Błaszczykowski w barwach Borussii rozegrał 197 ligowych meczów. Zdobył w nich 27 goli, miał także 43 asysty. W trzech meczach obecnego sezonu jednak nie spędził na boisku nawet minuty. Do niemieckiego klubu trafił w 2007 roku z Wisły Kraków. Jest wychowankiem Rakowa Częstochowa.

 

Z kibicami BVB pożegnał się za pośrednictwem serwisu Facebook. Błaszczykowski zamieścił zdjęcie Dortmundu z okna samolotu, którym leciał do Florencji i podpisał je słowem "Dziękuję" (Danke).

 

Każdy ruch reprezentanta Polski, który został powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na mecze eliminacji Euro 2016 z Niemcami i Gibraltarem, śledzili sympatycy Fiorentiny. Na stronie internetowej fiorentina.it znalazło się zdjęcie Błaszczykowskiego zmierzającego na testy medyczne.

 

Fiorentina jest rywalem Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

 

(PAP)