Nawałka: trzeba maksymalnie wykorzystać czas zgrupowania

„Wszyscy poza Michałem Pazdanem są gotowi do gry. Jutro zapadnie decyzja co do przydatności Michała na piątkowy mecz z Niemcami” – powiedział Nawałka na wtorkowej konferencji prasowej.

Już w czwartek biało-czerwoni wylecą do Frankfurtu nad Menem.

 

„Maksymalnie wykorzystujemy czas na tym zgrupowaniu, ponieważ to zgrupowanie jest bardzo krótkie. Będziemy opierali się na tym co dotychczas wypracowaliśmy. Mamy swoje schematy, nad którymi pracowaliśmy wcześniej” – przyznał selekcjoner.

Polska z dorobkiem 14 punktów prowadzi w tabeli grupy D. Oczko mniej mają Niemcy, na trzecim miejscu są Szkoci (11 pkt), a na czwartym Irlandczycy (9 pkt). Po piątkowym meczu we Frankfurcie do rozegrania zostaną trzy kolejki w eliminacjach Euro 2016.

 

„Nastroje w drużynie są bardzo dobre. Z dużym optymizmem przystępujemy do piątkowego spotkania, choć przystępujemy do meczu z mistrzami świata na ich boisku. Ten mecz wzbudza bardzo pozytywne emocje u naszych piłkarzy” – podkreślił Nawałka.

Reprezentacja Polski w Warszawie będzie przebywała do czwartku. Tego dnia wyleci do Frankfurtu nad Menem, gdzie dzień później zmierzy się w meczu eliminacyjnym ME 2016 z Niemcami. W sobotę biało-czerwoni wrócą do Warszawy, aby w poniedziałek podjąć na Stadionie Narodowym Gibraltar.

 

(PAP)