Kampanijna wojna na młodzieżówki

Pod Sejmem działacze wyżywali się na wszystkim, co kojarzy im się z betonem. A przez beton rozumieją konkurencję i urzędy. - Chcemy kruszyć w administracji publicznej, w ministerstwach, ale także walczyć z nepotyzmem, z rozdawnictwem stanowisk publicznych, z kolesiostwem - Adam Kądziela z Nowoczesnej.
 
Porywających i atrakcyjnych wizualnie akcji Młodych Nowoczesnych będzie więcej, bo lider ugrupowania stawia na zmianę pokoleniową. - W Polskiej polityce potrzebne są osoby młode duchem - tu akurat mamy młode wiekiem - ale będą też młode duchem - powiedział Ryszard Petru.
 
Ale główny rywal Nowoczesnej, czyli Platforma Obywatelska nie śpi. Również sięgnęła w kampanii po młodzieżówkę. - Wspólnie z moimi przyjaciółmi chciałabym, żeby bardzo głośno padło słowo dziękuję - przyznała Joanna Mucha.
 
Joanna Mucha i Młodzi Demokraci dziękowali osobom, które walczyły z komunizmem. Nie mówili jednak o betonie, tylko łatwym i wygodnym życiu w Polsce. - Dziękujemy Wam za to, że kolejki są już tylko po iPhone'y. Dziękujemy Wam za to, że mamy prawo się różnić. Dziękujemy Wam za to, że możemy latać last minute - mówili.
 
Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości akcja młodzieżówki PO jest oderwana od rzeczywistości. - Ciekawe, czy młodzieżówka zapytała panią minister Joannę Muchę dlaczego wydała 6 milionów złotych na koncert gwiazdy pop-rocka - powiedział Mariusz Błaszczak. - 900 tysięcy dzieci żyje w nędzy, żyje w głodzie i ta osoba kreuje jakieś sytuacje, że po iPhone'y mogą stać ludzie w kolejkach. To jest jakaś aberracja - dodała Jadwiga Wiśniewska.
 
PiS przekonuje, że również stawia na młodych. Jedynką tej partii w Kielcach będzie Anna Krupka, kiedyś nazywana aniołkiem Jarosława Kaczyńskiego. Niezbyt lubiąca to określenie. - My zostałyśmy tak nazwane przez media. To była swego rodzaju kreacja medialna - powiedziała.
 
Krupka zmierzy się w stolicy regionu Świętokrzyskiego z  Grzegorzem Schetyną, który otworzy listę PO w Kielcach. - Był i wicepremierem i marszałkiem Sejmu, pełnił obowiązki głowy państwa, jest ministrem spraw zagranicznych, a tutaj mamy do czynienia z młodą osobą, która dopiero wchodzi do życia politycznego - powiedział Mariusz Witczak.
 
A w ostatnich tygodniach doświadczni politycy PO walczyli o swoje miejsce na liście na noże. - Tam jest proszę państwa czwórka młodych ludzi i dano im miejsca czwarte, piąte, szóste, siódme. No w życiu czegoś takiego nie widziałam - mówiła Iwona Śledzińska-Katarasińska.
  
Część młodych Nowoczesnych przekonuje, że takiego podejścia do młodych nie mogli dłużej znosić. Dlatego zakończyli karierę w młodzieżówce Platformy i przeszli do Nowoczesnej.