Wlk. Brytania: Polski kierowca aresztowany - wiózł 20 imigrantów

Prowadzona przez Polaka ciężarówka należy do holenderskiej firmy transportowej i przypłynęła na pokładzie statku z Amsterdamu. Jak poinformowała PAP rzeczniczka ministerstwa spraw wewnętrznych, zatrzymany Polak został w czwartek zwolniony z aresztu za kaucją, ale czeka go dalsze postępowanie przed lokalnym sądem.

 

Wśród zatrzymanych było dwóch nieletnich, którzy zostali skierowani na dalsze przesłuchania, mające na celu ustalenie ich wieku i sytuacji rodzinnej.

 

"Oficerowie Straży Granicznej pracują bezpośrednio z policją i innymi instytucjami państwowymi w walce z kryminalnymi gangami, które próbują przemycać migrantów do Wielkiej Brytanii. W celu wzmocnienia kontroli granicznej i zatrzymania wszelkich prób nielegalnego wkroczenia na teren Wielkiej Brytanii używamy najnowszych technologii oraz specjalnie przeszkolonych psów" - podkreśliła rzeczniczka brytyjskiego MSW.

 

Na początku sierpnia ambasada RP w Londynie wydała ostrzeżenie dla polskich firm transportowych i kierowców ciężarówek wjeżdżających do Wielkiej Brytanii, dotyczące konsekwencji przewozu nielegalnych imigrantów.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)