Dwie ważne umowy między Polską a Ukrainą podpisane - wymiana młodzieży i 100 milionów na infrastrukturę

Dwustronną współpracę polsko-ukraińską wypełniają realne działania - podkreśliła w środę premier Ewa Kopacz na wspólnym briefingu z premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem. W obecności szefów rządów Polski i Ukrainy podpisane zostały dwie umowy międzyrządowe.


Minister finansów Mateusz Szczurek podpisał dokument dotyczący udzielenia Ukrainie kredytu w wysokości do 100 mln euro w ramach pomocy wiązanej. Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska podpisała umowę powołującą Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży.

 

Jak mówiła polska premier, podczas jej wizyty w Kijowie (w styczniu br.) podjęte zostały bardzo konkretne decyzje, a "dzisiaj niektóre z nich finalizujemy". "Jest to dowód na to, że naszą dwustronną współpracę wypełniają realne działania, a miesiące, które upłynęły od ostatniego spotkania, nie zostały zmarnowane" - zaznaczyła Kopacz.

 

Odnosząc się do Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, szefowa polskiego rządu podkreśliła, że jest to "bardzo ważny krok na drodze do wzmocnienia więzi i budowania przyjaznych relacji między naszymi społeczeństwami". Zacieśnianie kontaktów między młodymi pokoleniami to najlepsza inwestycja w przyszłość - oceniła Kopacz.

(źr. PAP)