Macierewicz wystartuje z list PO. Kuzyn Antoniego walczy o Senat w Piotrkowie Trybunalskim

Nazywa się Macierewicz i jest kandydatem Platformy Obywatelskiej do Senatu. Adam Macierewicz ubiega się o mandat w Piotrkowie Trybunalskim. Tym samym, z którego posłem jest od lat Antoni Macierewicz. Prywatnie kuzyn kandydata PO.
 
Przy rodzinnym stole spotykają się do dziś. Unikają jednak sporów politycznych. Adam Macierewicz w przeszłości był wiceprezydentem Kutna.  Obecnie pracuje na kierowniczym stanowisku w branży rolnej.
 
Nie popiera tez głoszonych przez zespół Antoniego Macierewicza badający katastrofę smoleńską. Mimo takich poglądów szanse na mandat senatora ma. Jego kuzyn od lat jest posłem właśnie z Piotrkowa. A znane nazwiska nie raz dawały mandaty PO. 
 
- Socjotechnika rządzi się swoimi prawami i nie ma wiele wspólnego z logiką. Mnie jak wybierano po raz pierwszy to wiele osób myślało, że kandyduje Jacek Federowicz - powiedział Jerzy Fedorowicz z PO.
 
 
Życiorys kandydata do Senatu z dumą prezentuje Cezary Grabarczyk, szef łódzkiej Platformy. - Od 2001 roku jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Budował struktury Platformy w województwie łódzkim. Jest doskonałym specjalistą w dziedzinie rolnictwa - powiedział polityk.
 
Ale zdaniem PiS-u start Macierewicza z list PO pokazuje słabość tej partii. - Już przyjęła Ludwika Dorna określanego trzecim bliźniakiem. Teraz chciałaby Antoniego Macierewicza. Na szczęście Antoni Macierewicz nie ma nic wspólnego z Platformą Obywatelską i nie chciałby mieć nic wspólnego. Jak nie było ministra Macierewicza, to szuka się jakiejś podróbki - powiedział Bartosz Kownacki z PiS.
 
Niektórzy nie mogą się jednak doczekać rodzinnego pojedynku w Piotrkowie Trybunalskim. - Wyobrażam sobie kampanię wyborczą w Piotrkowie, w której jeden Macierewicz będzie mówił, że był wybuch i był zamach, a drugi Macierewicz będzie mówił, że żadnego zamachu nie było - mówił Wincenty Elsner z SLD.