Węgry: Policja użyła gazu łzawiącego na granicy z Serbią

Węgry: Policja użyła gazu łzawiącego na granicy z Serbią
Fot. PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI
Węgierska agencja MTI poinformowała, że chodzi o agresywną "mniejszą grupę", która zamierzała przedrzeć się przez utworzony przez policję kordon i że węgierskie siły bezpieczeństwa zainstalowały działko wodne.
 
Na pokazanym materiale filmowym z przejścia Horgosz–Roeszke na trasie E75 widać było kilkudziesięciu funkcjonariuszy i kilka karetek pogotowia, agencje wspominają też o ludziach z załzawionymi oczyma. - Policja podejmuje legalne i proporcjonalne środki, aby chronić węgierską granicę państwową i zewnętrzną granicę Unii Europejskiej - podała policja w oświadczeniu.
 
W poniedziałek po południu węgierska policja zamknęła główny punkt graniczny wykorzystywany przez imigrantów do przekraczania granicy serbsko-węgierskiej w Roeszke, a we wtorek z powodu kryzysu migracyjnego Węgry ogłosiły stan kryzysowy w dwóch komitatach (województwach) przy granicy z Serbią.
 
Węgry w ostatnich miesiącach stały się głównym krajem tranzytowym dla uchodźców i imigrantów usiłujących dotrzeć do Europy Zachodniej.
(PAP)